Kars Gravyer Peyniri 1 Kg

Kars Gravyer Peyniri 1 Kg
Kars Gravyer Peyniri 1 Kg

Kars Gravyer Peyniri 1 Kg

Markası : Taşkın - Kars
Fiyatı :
69,90 TL
Kars'ın Gözdesi! Daha önce denemediyseniz daha fazla zaman kaybetmeyin. Bu lezzete doyamayacaksınız.
Adet:
1000
ÜRÜN AÇIKLAMASI
Kars'ın Gözdesi! Daha önce denemediyseniz daha fazla zaman kaybetmeyin. Bu lezzete doyamayacaksınız. 
 
Dünya’da binlerce yıl önce üretilmeye başlanan peynir Türkiye’de de pek çok türüyle ve adına düzenlenen festivallerle birlikte Türk mutfağında da önemli besin kaynakları arasında yer alıyor.Geleneksel yollarla ya da modern tesislerde üretilen peynirlerin, bir bölümü bakkallarda ya da marketlerde yerini alabiliyor.
 
Özellikle kırsal yerleşim alanlarında evlerde üretilen peynir çeşitleri, yalnızca üretildiği bölgede bilinen gizli bir lezzet olarak kalıyor.Ülkedeki peynir çeşitliliği, üretim kalitesinde rekabeti de beraberinde getiriyor.
 
Üretilen peynirin belli yöreye özgü olarak ilan edilmesi, tanıtılması ve pazarda pay elde etmesi amacıyla festivaller düzenleniyor. Peynir, üretildiği yörelere de önemli ekonomik gelir sağlıyor.İçerdiği protein ve vitaminlerle dengeli beslenmede önemli yeri olan, günün her saatinde tüketilebilen peynir, özellikle karpuz ve ekmekle birlikte en çok tercih edilen "yaz ve diyet yemeğini” oluşturuyor."Peynir cenneti” Türkiye’de, peynirin tüketiciye ulaşıncaya kadarki yolculuğu her yöreye göre değişiyor.
 
Mandıralarda üretimi yapılan peynirin hayvansal protein oranı yüzde 32 seviyelerinde.Kars’ta yaygın olarak tüketilen gravyer, son yıllarda büyük şehirlerde de ilgi görmeye başladı. Özellikle yabancı turistlere ev sahipliği yapan otellerden Kars gravyerine yoğun talep geliyor.
 
Gravyerin gelecek yıllarda çok daha fazla ilgi görmesi bekleniyor.İyi bir Kars gravyerinin sert kabuklu, kiraz büyüklüğünde gözenekleri, kesildiğinde renginin koyu sarı olması ve yenildiğinde genzi yakacak düzeyde bir tadı bulunması gerekiyor. Tamamen doğaldır.
 
İçindekiler; Pastorize inek sütü tuz ve peynir mayası. Kuru maddedeki yağ oranı en az %45'dir. Raf ömrü 6 aydır. +4 +10 derecede muhafaza ediniz. %100 doğaldır. Ürün en az 1 yıl bekletilmiş teker kaşardan dilimlenip vakumlanarak gönderilmektedir. SKT 10.01.16 

Taşkın Ticaret Hakkında:
 
Taşkın Ticaret 1990 yılından bugüne hızla büyüyen son derece teknolojik aletlerle çalışmalarına devam eden kaliteyi ucuza satmayı prensip edinmiş bir işletmedir. Günümüzde iki Şubesi ve bal dolum tesisi ile faliyetlerini sürdürmektedir. Dünya standartları enstitüsüne uygun ve T.S.E. belgeli ürünleri ile sizlere hizmet vermekteyiz.
 
Sadioğlu Süt San. Ürt. Paz. Tesisleri 
Merkez: Kasımpaşa cad. No:60 Kars - Türkiye (0474 212 04 19)
Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı'nın 17.09.2008 tarih ve G36-0192-60004 sayılı izni ile üretilmiştir. 

www.YoreselTatlarimiz.com 'da satılan tüm yöresel ürünler gerçek yöresinden ve o yörenin en meşhur markalarından sizin için özenle tedarik edilmektedir. Yöresel Ürünler sipariş üzere özel olarak yöresinden getirilmekte, bu sayede en taze ve sağlıklı biçimde size ulaştırılmaktadır. Yöresel Tatlarımız 'ı farklı kılan özellik budur.
Bu ürünü alanlar bunları da aldı...
Yöresel Tatlarımızı Sizlere Nasıl Ulaştırıyoruz?
İADE EDEBİLİRMİYİM
TTK gereğince gıda maddeleri, içecekler veya diğer günlük tüketim maddeleri için cayma hakkı bulunmamaktadır. % 100 müşteri memnuniyeti prensibimiz gereğince tüm ürünlerinin en lezzetli halleriyle sofralarınızda yer alıncaya kadar garantimiz altındadır.
TEDARİK SÜREÇLERİ HAKKINDA
Siparişinizde yer alan ürünler yörelerinden özel olarak tedarik edilir. Ortalama 2-3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir.
Etiketler:
Kapat
IdeaSoft® | IdeaSoft Akıllı E-ticaret Yazılımları ile hazırlanmıştır.