Damla Sakızlı Türk Kahvesi 100Gr

Damla Sakızlı Türk Kahvesi 100Gr
Damla Sakızlı Türk Kahvesi 100Gr

Damla Sakızlı Türk Kahvesi 100Gr

Fiyatı :
6,90 TL
Kahve sevenlerin mutlaka denemesi gereken özellikle Türk kahvesi tutkunlarının vazgeçemeyecekleri bir lezzettir damla sakızlı kahvemiz
Adet:
1001
ÜRÜN AÇIKLAMASI

‘’Bir Fincan Kahvenin Kırk Yıl Hatırı Vardır.’’

 

Rivayete göre ilk kez kahveye Yemen'de rastlanmaktadır. "Kahve Yemen'den Gelir" deyimi de bunu ispatlamaktadır.Kahvenin bulunuşu ile ilgili çok farklı rivayetler söylenmektedir,ama en çok kabul göreni de " Uyuklayan keçi ve koyunlarını gezdiren Etiyopyalı çoban Kaldi'nin öyküsüdür. Kaldi, keçi ve koyunlarının bazı yemişleri yedikten sonra canlandığını, çok hareketli olduklarını ve geceleri çok az uyuduklarını fark etmiş; bunun üzerine çoban Kaldi, bu yemişlerden tatmış ve sonrasında kendini daha dinç ve canlı hissetmiştir.

Zamanla bu çekirdekleri kavurup öğüten Araplar çok lezzetli ve keyif verici olan kahveyi bulmuşlar. Kahvenin Yavuz Sultan Selim döneminde Yemen Valisi olar görev yapan Özdemir Paşa tarafından Yemen'den 1517 yılında Osmanlı toprakalrına getirildiği bilinmektedir.

 

Dibek Kahvesi’nin Öyküsü!

 

O günün şartlarında dibek taşından insan gücüyle dövülüp hazırlanankahve, Cumhuriyet Dönemi ile beraber makinalarda çekilmeye başlamıştır. İlyas Gönen markasının, babadan oğula geçenTürk Kahvesi Kültürü'nün ve yeniliklerinin öyküsüdür.Dede Hüseyin Gönen İlebaşlayan bu hikaye Gönen Ailesinin kahveyle olan serüvenini anlatır.Dede Hüseyin Gönen"Eski Tahmis" adı verilen dibek taşında bileğinin gücüyle kahve dövüp kahveyi tiryakilerin içimine sunmuştur.

Yıllar sonra yerinioğlu Yusuf Gönen'e bırakmıştır.Yusuf Gönen ise, yıllar önce Merhum Marmarisli Yaşar Usta'ya özel olarak ilk Dibek kahve makinasını yaptırmıştır. Bu makinayı ilk olarak İzmir Hisarönün'deki kahve dükkanında faaliyete geçirmiştir.Böylelikle Dibek Taşında Dövülmüş olan kahveyi, bu yeni makinada inceltmiş ve tiryakilerinin içimine sunmuştur. Babasının yerini alan İlyas Gönen Türk Kahvesi Kültürünü dededen ve babadan kalan değerli bir miras olarak görmüştür.

Dededen Toruna sloganıyla kendini Türk Kahvesi Kültürünü geliştirmeye ve sevdirmeye adamıştır. Bu nedenle Çeşitli Aromalı Türk Kahvesi denemelerinde bulunmuştur ve aynı zamanda geniş vizyonu ile İlyas Gönen ismini Markalaştırmıştır. İlk Olarak Damla Sakızlı Türk Kahvesini keşfetmiş ve tescil ettirmiştir.Geçtiğimiz aylardada Bir ilke daha imza atarak Damla Sakızlı Kahvenin İNCELEMELİ PATENT'İNİ de almıştır.

 

www.YoreselTatlarimiz.com 'da satılan tüm yöresel ürünler gerçek yöresinden ve o yörenin en meşhur markalarından sizin için özenle tedarik edilmektedir.Yöresel Ürünler sipariş üzere özel olarak yöresinden getirilmekte, bu sayede en taze ve sağlıklı biçimde size ulaştırılmaktadır.Yöresel Tatlarımız'ı farklı kılan özellik budur.

Bu ürünü alanlar bunları da aldı...
Yöresel Tatlarımızı Sizlere Nasıl Ulaştırıyoruz?
İADE EDEBİLİRMİYİM
TTK gereğince gıda maddeleri, içecekler veya diğer günlük tüketim maddeleri için cayma hakkı bulunmamaktadır. % 100 müşteri memnuniyeti prensibimiz gereğince tüm ürünlerinin en lezzetli halleriyle sofralarınızda yer alıncaya kadar garantimiz altındadır.
TEDARİK SÜREÇLERİ HAKKINDA
Siparişinizde yer alan ürünler yörelerinden özel olarak tedarik edilir. Ortalama 2-3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir.
Etiketler:
Kapat
IdeaSoft® | IdeaSoft Akıllı E-ticaret Yazılımları ile hazırlanmıştır.