Antep Fıstıklı Atom Cezerye 500Gr

Antep Fıstıklı Atom Cezerye 500Gr
Antep Fıstıklı Atom Cezerye 500Gr

Antep Fıstıklı Atom Cezerye 500Gr

Fiyatı :
37,90 TL
Sağlığımıza faydası olduğu kadar, tadı da müthiş olan bu lezzeti hemen söyleyin...
Adet:
1000
ÜRÜN AÇIKLAMASI

Cezerye !

 

Cezerye, Mersine özel Havuç İle yapılan biz tatlı.Arapça’da cezerin anlamı havuç. Cezerye ise havuçlu tatlı anlamına geliyor. Her şeyden önce ana maddesi havuç olduğu için A vitamini açısından zengin olan,cezerye çok şekerli olmadığı için yemesi de hafif ama tam bir enerji deposu. Bu arada içindeki ceviz, fındık, fıstıkla da protein, karbonhidrat zengini bir tatlı. cezeryenin özellikle kalp ve göz sağlığı için son derece faydalı besin kaynağı olduğunu söyledi.

Diyabet gibi şekerli gıda tüketimini kısıtlayan rahatsızlığı olmayanlar için önemli bir beslenme kaynağı dır. Klasik ve en çok bilineni cevizli cezerye. Ama bunun yanı sıra fıstıklı, fındıklı, cevizli kelle, fıstıklı atom cezerye gibi çeşitleri de bulunuyor.

 

Şekerci Hasan Yozgat Hakkında!

 

Kimlerin ne zaman, kaç bin yıl önce icat ettiği belli olmayan, ancak ana vatanının Mersin olduğu bilinen Sihirli Tatlı Cezerye nedir?

 

Havuç Tatlısı, Kuvvet Macunu gibi adları da olan Cezerye üç çeşit yapılabiliyor. Bu çeşitler içerisinde konulan maddelere göre adlandırılabilir. Örneğin Fındıklı, Antep Fıstıklı ve Cevizli. Formülü ise Havuç, Toz Şeker, Glikoz, Su ve Antep Fıstık, Fındık veya Cevizden oluşmaktadır. Rendelenen havuçlar, diğer maddelerle birlikte belirli sıcaklıkta kaynayan kazana konur. Belirli matlığa ulaştıktan sonra çıkarılır ve bir süre dinlendirilir. Sonra da istenildiği şekilde yaprak veya küp şeklinde kesilerek Hindistan Cevizi tozuna bulanarak servise konur.

Cezerye içeriğinde çoğunluğunu bulundurduğu Havuç sayesinde kalbe ve göze faydalı olduğu bir gerçektir. Havuca ek olarak şeker, Antep Fıstık, Fındık, Ceviz ve Hindistan cevizinin eklenmesiyle de insana verdiği enerji tartışılmaz. Ayrıca, Türk Kardiyoloji Derneği, Koroner Kalp Hastalığından Korunma ve Tedaviye İlişkin Ulusal Kılavuz 1998 kaynağında belirtilen "Tavsiye Edilen Gıdalar” arasında Cezerye'de bulunmaktadır.

 

Firmamız Şekerci Hasan Yozgat, 1976 senesinde Londra'da Monde Selection adı altında yapılan 15. Dünya Gıda Fuarında ürünümüz Cezerye ile "Altın Madalya " kazanmıştır.

 

www.YoreselTatlarimiz.com 'da satılan tüm yöresel ürünler gerçek yöresinden ve o yörenin en meşhur markalarından sizin için özenle tedarik edilmektedir. Yöresel Ürünler sipariş üzere özel olarak yöresinden getirilmekte, bu sayede en taze ve sağlıklı biçimde size ulaştırılmaktadır.Yöresel Tatlarımız 'ı farklı kılan özellik budur.

Bu ürünü alanlar bunları da aldı...
Yöresel Tatlarımızı Sizlere Nasıl Ulaştırıyoruz?
İADE EDEBİLİRMİYİM
TTK gereğince gıda maddeleri, içecekler veya diğer günlük tüketim maddeleri için cayma hakkı bulunmamaktadır. % 100 müşteri memnuniyeti prensibimiz gereğince tüm ürünlerinin en lezzetli halleriyle sofralarınızda yer alıncaya kadar garantimiz altındadır.
TEDARİK SÜREÇLERİ HAKKINDA
Siparişinizde yer alan ürünler yörelerinden özel olarak tedarik edilir. Ortalama 2-3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir.
Etiketler:
Kapat
IdeaSoft® | IdeaSoft Akıllı E-ticaret Yazılımları ile hazırlanmıştır.